Teisės aktų naujienosSpausdintiAtgal
- Tėvystės pašalpa
- Motinystės (tėvystės) pašalpos didinimas
LRV nutarimas
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. sausio 25 d. nutarimo Nr. 86 „Dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo
(2006 09 27 Nr. 957, Žin., 2006 09 30, Nr. 105-4009)
Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatai suderinti su LR ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymu. Plačiau apie tėvystės atostogas ir motinystės (tėvystės) pašalpos didinimą skaitykite šioje apžvalgoje.
Tėvystės pašalpa mokama tėvystės atostogų laikotarpiu nuo vaiko gimimo dienos, iki vaikui sukanka vienas mėnuo. Jeigu apdraustasis asmuo pasinaudoja ne visomis tėvystės atostogomis, o tik dalimi, tėvystės pašalpa mokama už šią atostogų dalį, iki vaikui sukanka vienas mėnuo, bet ne ilgiau.
Tėvystės pašalpa išmokama pasibaigus tėvystės atostogoms.
Tėvystės pašalpa mokama 100 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio. Ši pašalpa per mėnesį negali būti mažesnė už tėvystės atostogų suteikimo mėnesį galiojusių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų trečdalį. Kai apdraustasis asmuo dirba ne vienoje darbovietėje, tėvystės pašalpa jam apskaičiuojama pagal gautą kompensuojamąjį uždarbį tik tose darbovietėse, kuriose jis yra išleistas tėvystės atostogų.
Tėvystės atostogų metu tėvui, gaunančiam tėvystės pašalpą, motinystės (tėvystės) pašalpa nemokama.
Norint gauti tėvystės pašalpą Valstybinio socialinio draudimo fondo teritoriniam skyriui reikia pateikti:
- prašymą,
- įsakymo (potvarkio) dėl tėvystės atostogų suteikimo nuorašą,
- vaiko gimimo pažymėjimą ar vaiko gimimo liudijimą
- santuokos liudijimą.
Šiuo pakeitimu taip pat patobulinta ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo skaičiavimo tvarka. Nuspręsta į ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą įskaityti ne tik darbo užsienyje laikotarpius, jeigu toks įskaitymas numatytas tarptautinėse sutartyse, Europos Sąjungos teisės aktuose, bet ir darbo užsienyje laikotarpius, kuriais asmuo draudžiasi pagal Europos Bendrijų bendrąją sveikatos draudimo sistemą. Minėti darbo užsienyje laikotarpiai įskaitomi tik tuo atveju, kai jie nesutampa su laiku, dirbtu Lietuvos Respublikoje.